w godz. 14.00-20.00: 22 822 19 99 w godz. 9.00-14.00: 669 54 65 75
Godziny otwarcia: Pon. - Pt.: 9.00 - 20.00

Badania noworodków

Noworodek to szczególny pacjent, który wymaga troskliwej opieki i uwagi. Zwłaszcza dla tych rodziców, którzy po raz pierwszy opiekują się maleństwem jego narodziny mogą być źródłem stresu i wątpliwości. Warto wtedy zasięgnąć porady lekarza, który posiadając doświadczenie w opiece i leczeniu noworodków rozwieje wątpliwości, a czasem zaleci szybkie działanie zapobiegając poważniejszym kłopotom.
W czasie pierwszych 4 tygodni życia czyli w okresie noworodkowym dziecko jest szczególnie wrażliwe, nie ma więc niemądrych pytań ani przesadnej ostrożności ze strony rodziców. Ważny jest każdy drobiazg i każda obserwacja.

Dla bardziej doświadczonych rodziców najlepszym momentem na konsultację noworodka jest ukończony trzeci tydzień życia. Wtedy właśnie często ujawniają się pierwsze problemy pielęgnacyjne, które wymagają oceny i porady. Jest to też najlepszy moment na rozmowę o obowiązkowych i zalecanych szczepionkach, które trzeba zaplanować między 6 a 8 tygodniem życia.

Konsultacje pediatryczne

Dzieci częściej niż dorośli wymagają porady lekarskiej. Do końca drugiego roku życia ważnym elementem konsultacji pediatrycznych jest ocena rozwoju fizycznego oraz porady dotyczące żywienia. Niezbędna jest ocena rozwoju ruchowego, a czasem także porada doświadczonego rehabilitanta, który udzieli porad z zakresu pielęgnacji i postępowania z niemowlęciem, albo też poprowadzi rehabilitację ruchową. Na ten okres przypada też najwięcej szczepień ochronnych, których szeroki wybór wymaga oparcia się na wiedzy lekarza.

W okresie między drugim a szóstym rokiem życia częstym powodem wizyt u pediatry są infekcje, najbardziej nasilone po rozpoczęciu pobytu w żłobku lub przedszkolu, kiedy to maluchy spędzają więcej czasu z rówieśnikami. W tym czasie dobrze jest mieć oparcie w doświadczonym pediatrze, który dobrze zna dziecko i prowadzi jest od okresu noworodkowego. Łatwiej wtedy dostosować postępowanie do indywidualnego sposobu chorowania i zbierając informacje z kilku spotkań zdecydować o koniecznych badaniach, konsultacjach i szczególnym postępowaniu.

Szczepienia ochronne dzieci

Wybór optymalnego zakresu szczepień jest w Polsce szczególnie trudny ponieważ istnieją ogromne różnice między szczepieniami oferowanymi bezpłatnie (szczepienia obowiązkowe), a poziomem bezpieczeństwa jakie dają dostępne odpłatnie nowoczesne szczepionki (szczepienia zalecane). Możliwe jest wykorzystanie różnych schematów szczepień dostosowanych do potrzeb konkretnego dziecka i możliwości finansowych rodziców.

Pomagamy w podjęciu właściwych decyzji przekazując najnowszą wiedzę na temat szczepień, którą nieustannie aktualizujemy w trakcie spotkań naukowych. W ofercie naszego gabinetu posiadamy wszystkie dostępne na polskim rynku szczepionki. Są one dostarczane do gabinetu i przechowywane zgodnie z zasadami zachowania łańcucha chłodniczego. Dla bezpieczeństwa naszych pacjentów nie wykonujemy szczepień szczepionkami przyniesionymi przez rodziców.

Szczepienia dorosłych

Zaszczepienie dzieci jest dobrą okazją dla przypomnienia o konieczności zabezpieczenia dorosłych przed takimi groźnymi chorobami jak wirusowe zapalenie wątroby typu B lub grypa.

Także przed egzotycznymi podróżami warto pomyśleć o zabezpieczeniu nie tylko dzieci, ale również siebie przed specyficznymi dla danego rejonu zakażeniami. Kwalifikacja do szczepienia wymaga zebrania wywiadu o uwarunkowaniach zdrowotnych mogących mieć wpływ na tolerancję szczepień. Wymaga także badania lekarskiego dla wykluczenia infekcji lub innych schorzeń, będących trwałym lub czasowym przeciwwskazaniem do szczepienia.

Dorośli, podobnie jak dzieci, są szczepieni przez doświadczoną pielęgniarkę, która odbyła specjalne przeszkolenie w dziedzinie wykonywania szczepień ochronnych.

Pobieranie badań z krwi

Wiemy jak trudno jest rodzicom z chorym maluchem przemieszczać się z jednej placówki do drugiej w celu wykonania badań laboratoryjnych. Dlatego też dla wygody naszych małych pacjentów zorganizowaliśmy w naszym gabinecie możliwość pobrania krwi do badań. Pobrania wykonuje Pani Katarzyna Romanowska, która od lat pracuje z najmniejszymi dziećmi. Jej doświadczenie pielęgniarki pediatrycznej i neonatologicznej pomaga szybko i sprawnie wykonać zabieg.

Dzięki korzystnej umowie z renomowanym laboratorium diagnostycznym DIAGNOSTYKA, pacjenci naszego gabinetu nie tylko mniej płacą za badania, ale także mogą być pewni jakości wykonanych oznaczeń.

Prośba do rodziców: przed pobraniem krwi należy dobrze napoić dziecko .

Psycholog dziecięcy

W Gabinecie Den-Med oferujemy Państwu konsultacje i porady doświadczonego psychologa dziecięcego, mgr Grażyna Ilczuk gwarantuje Państwu rzetelną pomoc i wsparcie.

Psycholog odpowie na pytania:
  • Jak pomóc dziecku dobrze zaadaptować się w przedszkolu?
  • Jak dobrze się rozstać, gdy mama idzie do pracy?
  • Kiedy mama i dziecko może mówić NIE?
  • Pierwsze dni w przedszkolu- co czuje dziecko?
  • „Ja, moje, nie dam” – czy moje dziecko jest egoistą?
  • O sprzątaniu zabawek.
  • Jak zakończyć zabawę, gdy dziecko się rozbryka?
  • Kiedy rozstać się z pieluszką / smoczkiem / ulubiona zabawką?
  • Kłopoty z niejadkami – kiedy dziecko odmawia jedzenia?
  • Kiedy dziecko nie chce samo spać?
  • Co mówić dziecku, gdy na świecie pojawia się rodzeństwo?
  • Rozwód rodziców.
  • Agresja i lęk – jak sobie z nimi radzić?
  • Co robić gdy dziecko jest niegrzeczne i nieposłuszne?
  • Moje dziecko nie mówi – kiedy powinni niepokoić się rodzice?
  • Co robić gdy dziecko nie koncentruje się i jest nadruchliwe?
  • Jak postępować gdy dziecko jest smutne i apatyczne?

Badania bilansowe

Zapraszamy na badania bilansowe dzieci 2, 4 i 6 letnie.